Tradycyjnie już poniedziałek w trakcie festynu był dniem dla osób niepełnosprawnych. Oczywiście każdy mógł nas dzisiaj odwiedzić (nie zabrakło szkolnych wycieczek), jednakże tego dnia przygotowaliśmy się na dużą ilość zwiedzających z niepełnosprawnością ruchową lub intelektualną. Niewątpliwym atutem odwiedzenia naszego muzeum przez takie osoby jest fakt, że wielu rzeczy mogą tu dotknąć, spróbować, a nawet samodzielnie wykonać niektóre czynności. Taka żywa lekcja historii zawsze sprawia wiele radości i jest zapamiętywana na długo. Jak zawsze popularnością cieszyło się stanowisko ze strojami, gdzie każdy może się przebrać w strój z dawnych epok i poczuć się przez chwilę jak mieszkaniec jednej z biskupińskich osad!
Poniżej prezentujemy program festynu na dzień jutrzejszy oraz fotorelację z dzisiejszego dnia autorstwa Bartosza Janiczka (Rekografia).

  • logo1
  • logo2
  • logo3
  • Portal jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego