Każdy doskonale wie, jak wygląda miecz. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ta pozornie prosta w swej budowie broń skrywa wiele tajemnic zarówno technologicznych jak i symbolicznych.

Już od 28 lipca w naszym muzeum będzie można obejrzeć wyjątkową wystawę Miecze Europy, dzięki której dowiedzą się Państwo jakie były etapy rozwoju miecza, poznają jego budowę oraz magiczne znaczenie. Wystawa ta przedstawia pełną historię i symbolikę tej niezwykłej broni od jego powstania w epoce brązu aż po wiek XVII.

Wystawa przygotowana została przez Igora Górewicza- Trzygłów Pokazy Historyczne i jest ekspozycją towarzyszącą tegorocznemu XXIII Festynowi Archeologicznemu, który odbędzie się w naszym muzeum w dniach 16 – 24 września pod hasłem „Bogowie Wojny”.

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy, który odbędzie się 28 lipca o godzinie 13.00 w pawilonie muzealnym na terenie naszego rezerwatu.

Zapraszamy!

  • logo1
  • logo2
  • logo3
  • Portal jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Scroll Up