Setna rocznica odzyskania niepodległości to czas, w którym należy szczególnie pamiętać o ludziach, którzy za cenę własnego poświęcenia, często najwyższego, podarowali nam suwerenne państwo. Dziś możemy w nim żyć, pracować, odpoczywać, bawić się, marzyć i marzenia te spełniać.

11 listopada będziemy świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Cały długi weekend Muzeum jest otwarte: sobota-poniedziałek: 9.00-16.00

Na tę wyjątkową okazję przygotowaliśmy coś specjalnego. W Pawilonie muzealnym czeka niespodzianka. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego wykonywania kotylionów i innych patriotycznych akcentów. Dumę z wolnej Polski, uznanie dla wielu pokoleń Polaków, którzy o nią walczyli, warto zamanifestować – zwłaszcza wykonanymi własnoręcznie wspaniałymi dziełami. Wszystkie materiały i akcesoria czekają przygotowane!

Najmłodsi będą mogli narysować, z czym kojarzy im się niepodległość. Wolność i suwerenność to pojęcia dobrze nam znane, ale jak rozumieją je dzieci? Najciekawsze prace opublikujemy w pamiątkowej internetowej galerii. Uczmy nasze pociechy, że wartości, o których w tych dniach mówimy, są rzeczywiście ważne, że należy o nich pamiętać i pielęgnować każdego dnia.

Niech 11 listopada będzie okazją, by właśnie w Muzeum, instytucji kultury, wartości te docenić!

  • logo1
  • logo2
  • logo3
  • Portal jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Scroll Up