2017-04-19
do
2017-04-22

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach śpiewu tradycyjnego oraz gry na bębnach dwustronnych, które już po raz piąty odbęda się w naszym muzeum w ramach cyklu „PRADŹWIĘKI”! W tym roku rozpoczynamy cykl „Słowianie i ich sąsiedzi” w ramach którego, obok instruktorów z Polski, będziemy zapraszać również instruktorów z naszych sąsiednich krajów, reprezentujących nieco odmienne niż nasze, zachodniosłowiańskie, muzyczne tradycje.

Warsztaty śpiewu tradycyjnego potrwają od środy (19.04) do niedzieli (23.04), a pieśni o tematyce wiosennej uczyć będzie aż dwóch instruktorów. Zajęcia odbywać się będą codziennie w dwóch blokach po 2 godziny. Pierwsze dwa dni to zajęcia z Malwiną Paszek, która nauczy Państwa polskich pieśni oraz techniki „śpiewu białego”. Pozostałe dwa dni to zajęcia z instruktorem litewskim – Dorotė Zdanavičiūtė, która uczyć będzie między innymi wielogłosowych pieśni zwanych Sutartinės sięgających swymi korzeniami czasów pogańskich. Warsztaty zakończone zostaną w niedzielę (23 kwietnia) krótkim podsumowaniem w formie koncertu uczestników.
Koszt warsztatów to 120zł/os. W cenie nocleg oraz zajęcia warsztatowe, wyżywienie i dojazd we własnym zakresie.

Warsztaty gry na bębnach dwustronnych potrwają od środy (19.04) do soboty (22.04), poprowadzą je Magdalena i Jacek Tesławscy. Zajęcia odbywać się będą codziennie w dwóch blokach po 2 godziny. Warsztaty zakończone zostaną w sobotę krótkim podsumowaniem w formie koncertu uczestników.
Udział w warsztatch jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają nocleg i zajęcia warsztatowe. Dojazd i wyżywienie we własnym zakresie.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Szczegółowe informacje oraz zapisy:
mzbiskupi@op.pl

tel.: 795 268 793

gry

  • logo1
  • logo2
  • logo3
  • Portal jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Scroll Up