fbpx

ESKAPADA. Poznaj swój region z przewodnikiem, to największe w Polsce święto wycieczek. Przez dwa wiosenne dni wspólnie odkrywamy nasze piękne i spokojne województwo. Jest to tym ważniejsze teraz, gdy zaskakują nas przerażające wydarzenia wojenne. W naszym kochanym Kujawsko – Pomorskiem chcemy w tym roku przywitać specjalnych gości, których tak wielu ostatnio do nas przybyło. Wybrane oprowadzania odbędą się w języku ukraińskim.

Najważniejsza impreza krajoznawcza w Kujawsko-Pomorskiem, ESKAPADA. Poznaj swój region z przewodnikiem, odbędzie się w tym roku w nowym terminie: 23 i 24 kwietnia. Wiosenny termin wydarzenia to odpowiedź na sugestie uczestników i organizatorów. ESKAPADA zostanie przeprowadzona w wypracowanej przez lata formule: przez cały weekend będzie można zwiedzać największe atrakcje regionu z przewodnikami za darmo (lub za symboliczną opłatą).

W programie hity poprzednich edycji i miejsca mniej znane – czekające na odkrycie. Zobaczymy zabytki historyczne i atrakcje przyrodnicze. Program przygotowują eksperci – regionalni przewodnicy z kilkudziesięciu organizacji krajoznawczych z całego województwa. Dzięki nim ESKAPADA to wyjątkowa okazja, by odkrywać naszą konstelację dobrych miejsc.

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie zaprasza w ramach akcji ESKAPADA do zwiedzania z przewodnikiem Rezerwatu Archeologicznego. Trasa zwiedzania obejmuje wszystkie części tematyczne tego wyjątkowego miejsca. Podczas zwiedzania dowiemy się, jak wyglądała historia ludzi zamieszkujących to miejsce w okresie od końca epoki kamienia do początków państwa Polskiego. To kilkanaście tysięcy lat historii, której poznanie będzie emocjonującym i pouczającym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Udział w wydarzeniu wymaga rejestracji (TUTAJ) oraz uiszczenia symbolicznej opłaty 1 zł (przy wejściu).

 

Jak co roku na ESKAPADĘ zaprasza Piotr Całbecki – marszałek województwa kujawsko-pomorskiego:

ESKAPADA to wyjątkowe wydarzenie. To prawdopodobnie największa regionalna impreza krajoznawcza w Polsce! A także nasza kujawsko-pomorska tradycja. W tym roku, wobec dramatycznych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, do udziału serdecznie zapraszamy również naszych gości z Ukrainy. Z myślą o nich opowieści naszych przewodników będą tłumaczone na ich język ojczysty.

To właśnie przewodniczki i przewodnicy są prawdziwymi gospodarzami tego wydarzenia! Serdecznie im za przygotowanie ESKAPADY dziękuję.

Do zobaczenia na wycieczce!

O programie, dodatkowych atrakcjach i konkursach organizatorzy będą informowali na bieżąco na stronie internetowej www.eskapada-z-przewodnikiem.pl oraz profilu na platformie Facebook.

Koordynatorem akcji jest Urząd Marszałkowski, a jego partneramiSamorząd Przewodników Turystycznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, a także organizacje pozarządowe, gminy, uczelnie oraz przedsiębiorstwa z terenu całego regionu.

 

logo1 logo3Portal jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego