fbpx

Osada obronna na półwyspie, czyli rekonstrukcja osiedla sprzed 2700 lat, w najbliższy weekend wypełni się rozmaitymi atrakcjami – zapraszamy na Weekend z Epoką Brązu!

Epoka ta kojarzy się oczywiście z… brązem. Jednym więc z najważniejszych punktów tego wydarzenia będzie warsztat odlewnika, który zaprosi Państwa na pokazy odlewania przedmiotów z tego metalu. W swojej pracy używać będzie technik i narzędzi dostępnych w tamtym czasie.

Aby dokładnie zrozumieć, jak wykonywano potrzebne do życia przedmioty, najlepiej spróbować swoich sił podczas darmowych warsztatów.

Po pierwsze – zapraszamy Państwa na warsztaty garncarskie. Nauczycie się jak lepić naczynia z gliny bez użycia koła garncarskiego. Dowiecie się dlaczego należy zacząć od przygotowania glinianych wałeczków, jak budować ścianki oraz jak wygładzić i ozdobić swoje dzieło.

Jeśli bardziej interesuje Was biżuteria – zapraszamy na warsztaty wykonywania ozdób z drutu. Ta popularna w epoce brązu metoda wymaga skupienia i precyzji, jednak tak samo jak 2700 lat temu, tak samo dziś potrafi przynieść zachwycające rezultaty.

Poza tym zobaczyć będzie można mieszkańców osady przy swoich codziennych czynnościach. poznacie Państwo tę fascynującą epokę najlepiej podziwiając misterną pracę tkaczek, zmagania rybaka z naprawą sieci, trud przygotowania posiłku przy ognisku, lub mielenia ziarna na mąkę w kamiennym żarnie.

Do zobaczenia w Muzeum!
Weekend z Epoką Brązu – 21-22/08/2021
Wydarzenie odbywa się w obrębie Osady obronnej na półwyspie.

logo1 logo3Portal jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Scroll Up