fbpx
Już w najbliższy weekend, 16-17 lipca, zapraszamy na pierwsze wydarzenie z serii „Podróże w czasie”. Tym razem zabierzemy Państwa w fascynującą podróż do epoki kamienia!

Dowiecie się, jak mogła wówczas wyglądać pradziejowa kuchnia, jak zdobywano pożywienie, jakich narzędzi używano do codziennych czynności… Będzie to tez okazja do spotkania między innymi łowcy, krzemieniarza, metalurga, rybaka, tkaczki, a nawet garncarza, który chętnie podzieli się z Państwem tajnikami powstawania pierwszych glinianych naczyń.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę, o godzinie 11:00, 13:00, oraz 15:00 zapraszamy na spacer z przewodnikiem, który opowie Wam o realiach życia w epoce kamienia oraz o najważniejszych przemianach zachodzących w tym okresie. Zbiórka przy Obozowisku łowców i zbieraczy.
(Oprowadznie obejmuje Obozowisko łowców i zbieraczy, Osadę pierwszych rolników oraz wystawę czasową „Monumentalne grobowce z epoki kamienia. Park Kulturowy Sarnowo. Park Kulturowy Wietrzychowice”

Wydarzenie odbywa się w godzinach otwarcia Muzeum, czyli od 9:00 do 18:00, na terenie Obozowiska łowców i zbieraczy oraz Osady pierwszych rolników.

 

logo1 logo3Portal jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego