fbpx

W dniach 13-15 sierpnia od godziny 9:00 do 18:00 zapraszamy na kolejne spotkanie weekendowe z cyklu “Podróże w czasie”. Tym razem odbędzie się ono w klimacie wczesnego średniowiecza – okresu, w którym kształtowało się państwo polskie. 

W Wiosce piastowskiej rekonstruktorzy zaprezentują dawne techniki rzemieślnicze oraz gotowe przedmioty codziennego użytku. Spotkacie między innymi: kowala, garncarza, snycerza, rogownika czy dziegciarza. Zobaczycie jak powstawały szklane paciorki, w jaki sposób farbowano wełnę naturalnymi barwnikami. Dowiecie się jak z farbowanej wełny tkano materiały, krajki czy wyrabiano czapki i skarpety. Będziemy robić pojemniki z kory i pleść różnego rodzaju przedmioty ze słomy. Nie zabraknie kuchni, rybaka, dawnych instrumentów i opowieści o środkach płatniczych naszych przodków. 

O godz. 13:00 zapraszamy na spotkanie z archeologiem,  który opowie o badaniach archeologicznych wczesnego średniowiecza w Biskupinie.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie. 

logo1 logo3Portal jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego