fbpx

Osada obronna na półwyspie, czyli rekonstrukcja osiedla sprzed 2700 lat, w najbliższy weekend (20-21 sierpnia) wypełni się rozmaitymi atrakcjami – zapraszamy na weekend z epoką brązu!

Epoka ta kojarzy się oczywiście z… brązem. Jednym więc z najważniejszych punktów tego wydarzenia będzie warsztat odlewnika. Będzie to niezwykła okazja by zobaczyć, w jaki sposób odlewano przedmioty z tego metalu i jakich narzędzi wtedy używano.

Poza tym zobaczyć będzie można mieszkańców osady przy swoich codziennych czynnościach. Zobaczycie jak pracują prządki i tkaczki, rybak tworzący swoje sieci oraz garncarz. Zajrzycie do wnętrza chaty i zobaczycie jak mogło ono wyglądać niemal trzy tysiące lat temu.

Opowiemy nie tylko o życiu codziennym mieszkańców osady, ale też pokażemy jak w tamtym okresie wyglądał obrządek pogrzebowy.

Zapraszamy także na spacer po osadzie obronnej z przewodnikiem! Startujemy o godzinie 11:00, 13:00 i 15:00. Zbiórka przy wieży prowadzącej do osady.

logo1 logo3Portal jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego