fbpx

Zapraszamy do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie – wirtualnie! Zapraszamy na filmy, nagrania transmisji na żywo, audycje, udostępniamy wiele materiałów dotyczących naszej działalności. Pomyśleliśmy również o tym, jak ułatwić rodzicom znalezienie zajęć dla najmłodszych pozostających w domach -u dołu strony znajdują się materiały edukacyjne z opisami proponowanych zajęć do przeprowadzenia z ich użyciem.

 

Dostępne atrakcje i materiały:

 

Google Street View
Zapraszamy do wędrówek po naszym Muzeum z użyciem funkcji Street View:
https://www.biskupin.pl/street-view/


Filmy z serii #wirtualnemuzeum:

Odtwórstwo historyczne jako forma popularyzacji archeologii – Wykład, w którym Szymon Nowaczyk – archeolog z naszego Muzeum, postanowił zaprezentować Państwu zjawisko odtwórstwa. Zapraszamy!

O czym mówi archeozoologia? 8 ciekawostek ze świata zwierząt – W tym krótkim filmie chcemy przedstawić Wam kilka faktów ustalonych przez archeozoologów. Wszak zwierzęta zawsze były blisko nas… prawda?

O wystawach w 2020 roku – o planach wystawowych oraz o tym co zobaczyć na wystawach można będzie w tym sezonie, rozmawiamy z Joanną Witulską – archeologiem z naszego Muzeum.

Wykład „Kino ‚sandałowe’, czyli antyk widziany oczami twórców filmowych”. Magdalena Stawniak, archeolog z naszego Muzeum, znów zabiera nas w świat obecności archeologii we współczesnej popkulturze. Tym razem zajmuje się sposobem, w jaki portretowane jest Imperium Rzymskie w filmach popularnych.

Wywiad z Magdaleną Przymorską-Sztuczką – archeologiem z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Badaczka zajmująca się pradziejowym tkactwem opowie nam o tym, w co mogli ubierać się mieszkańcy pradziejowej osady z Biskupina oraz jak wykonywali swoje ubrania.

Wywiad z dr hab. Jackiem Gackowskim, prof. UMK tłumaczy okoliczności znalezienia i sekrety tzw. „Skarbu z Brudzynia” – gromadnego znaleziska ponad 100 metalowych przedmiotów.

Wywiad z Szymonem Nowaczykiem – archeolog z naszego Muzeum, zajmujący się młodszą epoką kamienia, opowiada o osadzie pierwszych rolników


Prowadzimy transmisje na żywo.
O nadchodzących spotkaniach informujemy na naszym profilu Facebook-owym.
Archiwum dotychczasowych transmisji na żywo znajduje się tutaj.


Materiały do samodzielnej nauki i zabawy:
Materiały dla najmłodszych:
1. Zostań garncarzem! – instrukcja lepienia naczyń
2. Quiz – którym z antycznych wojowników byłbyś Ty?
3. Kolorowanka z Mieszkiem dla najmłodszych
4. Kolorowanka – Co na siebie włożyć?
Teksty z quizami:
1. Skąd się wzięła czekolada i inne nowinki spożywcze w Europie
artykuł oraz pytania sprawdzające jego znajomość
Artykuły popularnonaukowe:
1. Krótka historia ziołolecznictwa
2. Rok 1934. Jak rozpoczęły się badania w Biskupinie?
3. Jak wytwarzano naczynia ceramiczne?
4. Krótka historia jedzenia na ziemiach polskich do XVI wieku – nowinki roślinne
5. Rekonstrukcja Wioski Piastowskiej w Biskupinie


Artykuły archeologiczne o znaleziskach z Biskupina:
1. Identyfikacja i analiza numeryczna konstrukcji obiektów budowlanych zabudowy grodu z wczesnej epoki żelaza na stanowisku 4 w Biskupinie
2. Relikty zabudowy osiedla obronnego w Biskupinie w świetle interpretacji przedwojennej dokumentacji rysunkowej i fotograficznej oraz produktów fotogrametrycznych.


Do zobaczenia w Muzeum! (ale z domu)
#zostanwdomu

logo1 logo3 Portal jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Skip to content